Podwyżki cen prądu

podwyzki-cen-pradu

Od lipca na rachunkach za prąd pojawiła się nowa opłata – opłata OZE, która jak sama nazwa wskazuje ma być przeznaczana na źródła odnawialne. Jest to rezultat wprowadzenia ustawy o Odnawialnych Źródłach Energii. Środki z tego tytułu mają trafić do producentów zielonej energii. W wspomnianym lipcu zapłaciliśmy o 2,51 zł więcej za zużytą megawatogodzinę energii.

To jednak na pewno nie koniec podwyżek. W najbliższym czasie ceny energii elektrycznej pójdą w górę z powodu koniecznych energetycznych inwestycji. W Polsce zdecydowana większość elektrowni jest przestarzała i ma za sobą ponad 30 lat działalności. Wymagają one sporych środków finansowych na modernizację. Dodatkowo jak zaznaczają specjaliści niezbędna jest budowa kolejnych bloków, co oczywiście sporo kosztuje. W związku z tym rząd zdecydował podnieść tzw. opłatę przejściową. Opłata ta, która miała zostać wygaszana pójdzie mocno w górę – wzrośnie nawet dwukrotnie. To wszystko naturalnie wpływa na wysokość naszych faktur za energię.

Rachunki za prąd mają wzrosnąć także z innego powodu. W okresie jesienno-zimowym zużycie energii idzie w górę. To jest dobry moment na zmianę sprzedawcy energii elektrycznej. Na rynku działa wiele sprzedawców, którzy oferują tańszy prąd od naszego obecnego sprzedawcy. Warto także zastanowić się nad zmianą taryfy energetycznej.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s