Zmiana sprzedawcy prądu i gazu – czerwiec 2016

zmiana-sprzedawcy-energii

Na bieżąco monitoruje ile osób zmienia w Polsce sprzedawcę energii elektrycznej oraz gazu. Najnowsze dane pochodzą z końca czerwca.

Sprzedawcę prądu zmieniło w czerwcu 5,8 tys. Polaków. W porównaniu z majem to mniej o około 1 tys. Zanotowano spory bo aż ponad 100% wzrost liczby zmian sprzedawcy energii w grupach taryfowych A, B i C, czyli wśród odbiorców biznesowych oraz instytucjonalnych. W czerwcu sprzedawcę zmieniło 549 firm, a w maju 278. Odwrotna sytuacja była w grupie taryfowej G, czyli wśród gospodarstw domowych. Na przenosiny rachunku za prąd zdecydowało się w czerwcu 5 252 indywidualnych odbiorców, a w maju 6 547. W sumie nowego sprzedawcę ma 170 107 przedsiębiorstw oraz 427 214 gospodarstw domowych.

Coraz lepsza sytuacja rysuje się na rynku gazu. Od początku stycznia do końca czerwca sprzedawcę paliwa gazowego zmieniło 17 379 Polaków. Generalnie na zmianę sprzedawcy gazu od 2011 roku zdecydowało się ponad 48 tys. odbiorców. W pierwszym roku liczbę zmian można było policzyć na palcach jednej ręki. Na tym rynku rywalizacja o odbiorcę jest coraz to ostrzejsza. Pojawia się coraz to więcej kampanii reklamowych oraz do walki o klienta przystępuje coraz więcej spółek obrotu gazem.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s