Umowa na prąd. Co powinna zawierać?

umowa na prąd

W wyniku zmiany prawa energetycznego jaka miała miejsce w 2007 roku nastąpiło rozdzielenie dystrybucji energii i sprzedaży energii. W wyniku tego możemy dokonać zmiany sprzedawcy prądu. Poprzez dokonany na rynku energii podział ról można zawrzeć następujące umowy: umowę o przyłączenie do sieci, umowę kompleksową, umowę sprzedaży energii oraz umowę o świadczenie usług dystrybucji.

Na początku opisze kwestie związane z umową sprzedaży energii elektrycznej. Po pierwsze taka umowa musi zawierać oczywiście informacje o stronach umowy. Następie powinna się pojawić informacja o miejscu dostarczenia energii elektrycznej, mocy umownej, czasie trwania umowy, grupie taryfowej, cenie za 1 kWh, sposobie rozliczeń, warunków rozwiązania umowy, bonifikacie wynikającej z niedotrzymania standardów jakościowych czy odpowiedzialności stron za niedotrzymanie warunków podpisanej umowy.

Z kolei w przypadku umowy z dystrybutorem energii elektrycznej to warto wiedzieć, że taka umowa powinna zawierać przede wszystkim informacje o mocy umownej, ilości przesyłanego prądu (podział na okresy umowne), miejscu dostawy prądu, stawkach opłat, grupie taryfowej, parametrach technicznych, sposobach dokonywania rozliczeń,  okresie trwania umowy o warunkach jej ewentualnego rozwiązania oraz o odpowiedzialności strona umowy za niedotrzymanie warunków umowy.

Zdecydowana większość z nas ma podpisaną umowę kompleksową, czyli umowę na dystrybucje i sprzedaż prądu.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s