Kiedy mogą odciąć Ci prąd?

Zaleganie z opłatami za energię elektryczną jest jedną z przyczyn dlaczego możemy pozostać bez prądu. Sprzedawca czy dystrybutor nie może odciąć prądu od razu, musi w tym zakresie przestrzegać prawa.

Na uregulowanie należności masz  dwa tygodnie

Czas na uregulowanie rachunków za prąd powinien być nie krótszy niż dwa tygodnie. Jeśli od czasu ponaglenia i upłynięcia 14 dniowego terminu, Dada zwlekasz z opłatą  to dopiero po miesiącu zgodnie literą prawa może zapaść decyzja o wstrzymaniu dostaw. O takiej decyzji zakład energetyczny  zobligowany jest wcześniej zobowiązany do tego aby  poinformować nas na piśmie o decyzji wypowiedzenia umowy, odcięciu dostaw jak i  oraz określić dodatkowy termin na dokonanie spłaty.  Ten termin liczony jest od otrzymania pisma, także mamy na to 2 tygodnie. Inne działania ze strony dystrybutora są niedopuszczalne i traktowane jako te niezgodne z prawem.

Kiedy zostanie podłączony prąd?

Wniesienie opłaty to jedyna droga aby ponownie mieć elektryczność. Dystrybutor musi niezwłocznie wznowić dostawę. O ponowne podłączenie można wnioskować tylko kiedy wszelkie należności zostaną spłacone. Z pewnością zostaniemy obciążeni wniesienie takich jak np. opłata za wezwanie do spłaty, opłata dodatkowa za wznowienie sprzedaży. Zakład nie może jednak an licząc opłat za monity, gdyż zostały one uznane przez UOKiK za nielegalne.

Ważne:

Decyzja o wstrzymaniu dostaw energii może zapaść po upływie miesiąca od terminu płatności.

Wznowienie dostawy prądu nastąpi tuż po uregulowaniu zaległych opłat.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s