Inteligentne liczniki

“Inteligentne liczniki” to nowoczesne sposób na pomiar zużycia energii elektrycznej, powstał też aby dać Ci więcej informacji o zużyciu energii i lepszą kontrolę nad rachunkami. Na mocy obowiązujących przepisów rządowych, dostawcy energii będą musieli zastąpiły wszystkie licznik energii elektrycznej do roku 2020. Niektórzy dostawcy już zaczęli ich instalowanie, jednak boom dopiero nas czeka.

Licznik dla każdego

Każdy ma prawo do inteligentnego licznika, są one przydatne i pomogą zmniejszyć zużycie energii, a tym samym zaoszczędzić pieniądze. Twój dostawca energii nie powinien pobierać opłaty za zainstalowaniu nowego inteligentnego licznika. Jeśli jeszcze nie posiadasz nowego aparatu, warto poczytać o nim coś więcej.

Korzyści płynące z inteligentnych liczników

Dokładne rachunki, pomiary z inteligentnego licznika, będą oparte na rzetelnej informacji, a nie szacunkowych odczytach, jak miało to miejsce do tej pory.  Jedną z zalet korzystania z inteligentnego licznika jest to, że dostawca energii nie musi przyjść do domu i dokonać odczytów licznika. Zamiast tego, licznik przekazuje informacje bezpośrednio do dostawcy. Twoje rachunki za energię będą więc oparte na rzetelnej informacji, dzięki temu zapłacisz za odpowiednią ilość pobranej energii.

Wyświetlacz inteligentnego miernik pokaże, ile energii używasz ( ile  kilowatów). Będzie on również pokazać, jak wiele energii użyłeś dzisiaj, w tym tygodniu, w tym miesiącu, i w całym roku. Będziesz także być w stanie ustawić dzienne, tygodniowe i miesięczne budżety, więc z góry wiadomo, jeśli użyto więcej energii, niż planowano, że albo  coś popsuło się w instalacji albo nadmiernie korzystasz z urządzeń. Niektórzy dostawcy dostarczą dodatkowych sposobów monitorowania zużycia, dostępnych za pośrednictwem ich strony internetowej lub za pośrednictwem inteligentnych aplikacji telefonu.

Elastyczne opcje płatności

Jeśli płacisz za gaz i energię elektryczną przez metr przedpłaty wtedy twój dostawca może zapewnić Państwu nowy pay-as-you-go inteligentnego licznika z nowych, dodatkowych sposobów dokonywania płatności, chociaż nadal można korzystać z karty, jeśli wolisz.

Liczniki smart negowane

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące ochrony danych, można poprosić o politykę prywatności dostawcy lub statut, który powinien powiedzieć, jak będą przetwarzane i przechowywane twoje dane. Możesz ograniczyć dostęp dostawcy do danych, które w żaden sposób nie służą do odczytu licznika.

Inteligentny licznik zamontowany

Powinno to trwać mniej niż godzinę, aby zainstalować nowy licznik, ale to zależy od rodzaju nieruchomości i lokalizacji skrzynki zabezpieczenia przelicznikowego. Chwilowy brak dostępu do zasilania aby dopasować parametry i w sposób bezpieczny zainstalować urządzenie, które zazwyczaj jest instalowane w tym samym miejscu, co poprzednie. Wreszcie, instalator powinien być w stanie powiedzieć, jak licznik działa i jak można go używać do monitorowania zużycia energii by oszczędzać nie tylko na cenie energii ale na pobranych kwh.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s