Żyć bez energii, czy to przyniesie zyski?

Żyć bez energii elektrycznej? Ludzie żyli bez prądu do setek tysięcy lat, więc dlaczego my nie możemy tego zrobić? Nawet dzisiaj, grupy amiszów wciąż żyją wolne od energii elektrycznej. Oto niektóre z powodów, dla których warto na jakiś czas zrezygnować z energii elektrycznej.

1. Nie dla prądu 

Życie bez energii elektrycznej jest naprawdę tanie! Instalacje solarne mogą kosztować tysiące dlatego, raz na pewien czas warto wyjechać gdzieś gdzie nie ma dostępu do energii. Warto wówczas odłączyć wszystkie urządzenia z kontaktów.

2. Elektryk – nie musisz go wezwać

Systemy zasilania są bardzo wybredne i wymagają wiele konserwacji, odbiorcy e każdego roku są pozbawieni dostępu do energii nawet przez kilka godzin. Z tego tytułu należą się bonifikaty, jednak szkody spowodowane brakiem zasilania trzeba udowodnić.

3. Lepsza atmosfera

Czy kiedykolwiek byłeś w pokoju oświetlonym świecami? To jest piękne i dosłownie klimatyczne. Sztuczne oświetlenie jest jednym z najbardziej ofensywnych i brzydki sposobów rozjaśniania przestrzeni. Świece są ciepłe, łagodne i pozwalają stworzyć poczucie intymności. Wybierając więc sztuczne oświetlenie zwracaj uwagę nie tylko na cenę czy pobór kWh ale barwę światła.

4. Chodzi o to, jak zostać eko

Nadmierne korzystanie z energii jest destrukcyjne i wpływa na szereg zagadnień ochrony środowiska naturalnego, nadmierną eksploatację zasobów, globalne zmiany klimatyczne czy zanieczyszczenia. Dostęp do energii elektrycznej spowodował, że gospodarka naszego kraju poniosła i poniesie w ciągu ostatnich i następnych 100 lat, ogromne koszty i korzyści tego tytułu wydają się być wątpliwe. Nawet propagowanie “zielonej energii”, ma swój udział oddziaływania na środowisko. Ostatecznie, czysta energia jest mitem, a tworzenie wszelkiego rodzaju energii, czy to za pomocą panelu słonecznego lub turbiny wiatrowej, powoduje szkody ekologiczne na pewnym poziomie.

5. Zdrowszy rytm dobowy

Sztuczne światło wpływa na nasz rytm 24 godzin, możemy dłużej przebywać bez snu, co zakłóca psychologię naszego cyklu. Ponieważ możemy zastąpić naturalne światło, światłem sztucznym, rytm naszego ciał jest zaburzony. Sprzedawcy energii nakłaniają nas do całkowitej zmiany przyzwyczajeń, po zmianie taryfy na dwustrefową, aby oszczędzać musimy zwiększać zużycie w godzinach nocnych, co poprawia stan sieci, nie są one przeciążone, ale odbija się na naszych organizmach.

Advertisements

One Comment Add yours

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s