Wszystko o cenach energii elektrycznej

Wzrost cen

Ceny energii rosną niemal co roku, jest to proces stały. Jest to szczególnie uciążliwe w stosunku do energii elektrycznej i gazu. Wzrosty te są na tyle niefortunne dla odbiorcy, że dowiaduje się o nich po trzymaniu faktury.

Cena energii elektrycznej

Energia elektryczna jest energią, niestety nie jest nieskończona. Czy ktoś kiedykolwiek widział film, w którym energia była towarem deficytowym.  Biorąc pod uwagę,  fakt, że w ciągu 10 lat, koszt pozyskania energii wzrósł o 35%. Może wydawać się to dużo ale jest to nieznaczny wzrost w porównaniu do wzrostu  kosztu oleju napędowego, który wynosi 96% . Nie ma niestety dobrych wiadomości, wszystkie kraje muszą kontynuować poszukiwanie nowych dróg pozyskiwania prądu.

Całkowita cena energii elektrycznej obejmuje koszt abonamentu, że ceny konsumpcyjne (opłata za kWh), opłaty za dostęp do energii elektrycznej, zwanych jako koszty dystrybucji,  oraz podatki. Stawki te różnią się w zależności od rodzaju sprzedawcy energii, taryfy energetycznej, krótko mówiąc od umowy jaką podpisał.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s